Już 22 września rusza w Bednarach koło Poznania (gmina Pobiedziska) Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show. Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Agro Show to największa tego typu plenerowa wystawa w Europie. 800 wystawców, w tym ponad 100 z zagranicy, 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej i 150 tys. odwiedzających. Prezentacje najnowszych i najnowocześniejszych maszyn oraz urządzeń rolniczych potrwają cztery dni. Podczas imprezy zaprezentuje się także wiele firm i instytucji związanych z rolnictwem, w tym producenci nawozów, nasion i środków ochrony roślin. Wystawa organizowana jest przez PIGMiUR od 1999 roku.

AGRO SHOW to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym rolnicy mogą nie tylko zapoznać się z najnowszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi, ale również zobaczyć je podczas pracy. Tradycyjnie już podczas wystawy odbędzie się pokaz maszyn w ringu gdzie prezentować się będą ładowarki, ładowacze czołowe i opryskiwacze. Prócz tego na pasie głównym odbywać się będą prezentacje maszyn, które opatrzone będą profesjonalnym komentarzem. Pokazy i prezentacje sprzętu, co roku cieszą się one ogromnym zainteresowaniem ze strony rolników. Wystawa to okazja, by zapoznać się ze szczegółami konstrukcyjnymi maszyn, ale także szansa na bezpośrednie spotkania i rozmowy z przedstawicielami producentów maszyn i urządzeń rolniczych

Jak co roku, nie tylko krajowe i światowe marki, związane z maszynami i urządzeniami rolniczymi, pojawią się w Bednarach. Nie zabraknie producentów nawozów, nasion i środków ochrony roślin, a także firm z sektora finansowego oraz wielu różnych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu odwiedzający będą mogli zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Wystawa będzie także okazją do poruszenia ważnych tematów związanych z rolnictwem. W tym roku odbędą się między innymi debaty na temat modernizacji gospodarstw rolnych przy wsparciu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a także debata poruszająca problematykę ubezpieczeń w rolnictwie. Wezmą w nich udział eksperci z ARiMR, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRiR, WODR, a także przedsiębiorcy z branży i rolnicy. Podczas wystawy odbędą się finały konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: „Mechanik  na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”, a także ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie „Serwis na Medal”.

Jedną z wielu atrakcji tegorocznej wystawy będzie Wioska Bezpieczeństwa, która ma być miejscem upowszechniania dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa życia i pracy na wsi. Program Wioski wypełnią między innymi kursy pierwszej pomocy. Pojawią się stoiska edukacyjne straży pożarnej i policji. Swój udział w Wiosce Bezpieczeństwa zapowiedzieli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W wiosce zaprezentuje się między innymi Sobiesław Zasada Centrum, które przygotuje symulator dachowania, symulator pasów czy mini szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Do interaktywnego świata wirtualnej rzeczywistości zaprosi firma Bayer. Odwiedzający Wioskę Bezpieczeństwa będą mieli możliwość poznania aplikacji „Wirtualnej farma”, dzięki której będzie można dowiedzieć się o bioróżnorodności i odpowiedzialnym stosowaniu środków ochrony roślin. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych przygotowała wiele udogodnień dla odwiedzających. Ogrom wystawy, zajmującej obszar ok. 120 ha, sprawia, że odwiedzający muszą pokonywać znaczne odległości, dlatego kolejny już rok będzie można skorzystać z bezpłatnych linii meleksowych. Będą one kursowały na stałych trasach na terenie wystawy. Osobom preferujących bezgotówkowe płatności zapewniony zostanie mobilny bankomat. Na terenie wystawy będzie także bezpłatny dostęp do internetu poprzez Wi-Fi. Odwiedzający mogą liczyć na bezpłatny katalog wystawy. Tak jak w ubiegłych latach wstęp na wystawę oraz parkingi dostępne będą za darmo. Warto wspomnieć, że organizator wspiera finansowo przyjazdy grupowe. Atrakcyjny i bogaty program AGRO SHOW w Bednarach sprawiają, że wystawa każdego roku wzbudza ogromne zainteresowanie, które z roku na rok rośnie.

AGRO SHOW – najważniejsze liczby:
– Wystawa została zorganizowana po raz pierwszy w 1999 roku
– co roku wystawia się tu ponad 800 firm, w tym 700 z Polski i 100 z zagranicy
– każdego roku w ciągu 4 dni Wystawę odwiedza około 150 tysięcy osób
– co roku rejestrujemy 400 autokarów grup zorganizowanych
– powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 150 tysięcy m2
– cały obszar wystawy przekracza 120 ha

Więcej informacji zdobędziecie Państwo na: www.agroshow.eu

Farma Leśmierz też tam będzie, do zobaczenia na AGRO SHOW 2017!

Newsletter

Partnerzy

Copyright © 2016 Farma Leśmierz.
Polityka cookies | O nas | Produkty | Usługi | Hodowla | Referencje | Kontakt