Kim jesteśmy?

Gospodarstwo rolne w Leśmierzu prowadzone jest od 1994 roku. Od początku istnienia funkcjonują w nim dwa działy produkcji – roślinny i zwierzęcy. Zatrudniamy doświadczoną i odpowiedzialną kadrę, dzięki której z powodzeniem łączymy oba sektory działalności. Dużą wagę przywiązujemy do modernizacji parku maszynowego oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi agrotechniczne opierają się o precyzyjne i nowoczesne rolnictwo – wykorzystujemy wysokiej dokładności systemy prowadzenia (GPS) oraz zbierania danych.

Farmę Leśmierz wyróżnia:
big_tickPonad 20-letnia praktyka w prowadzeniu gospodarstwa.
big_tickWykorzystywanie wysokiej jakości specjalistycznego sprzętu.
big_tickDoświadczona i wykwalifikowana kadra pracownicza.
big_tickInnowacyjne i nowoczesne podejście do hodowli i uprawy.
big_tickPasja i pełen profesjonalizm we wszystkich obszarach działalności.

Pasek

Czym się zajmujemy?

Produkcję roślinną prowadzimy na użytkach rolnych, z czego 80% stanowią grunty orne. W strukturze zasiewów dominującą pozycją jest pszenica konsumpcyjna (35%), następnie kukurydza (25%) i rzepak (25%). Pozostałą część areału stanowią rośliny paszowe – kukurydza na kiszonkę i ziarno gniecione, lucerna, łąki oraz pastwiska.

W ostatnich latach położyliśmy duży nacisk na wprowadzenie upraw w systemie uproszczonym z wykorzystaniem agregatów uprawowych marki Horsch. Od 2013 r. stosujemy do uprawy kukurydzy technologię stripp till, natomiast od 2014 r. używamy jej również do uprawy zbóż i rzepaku. Opłacalność stosowania tej technologii wypada korzystniej w porównaniu do upraw płużnych, czy też uproszczonych.

W ramach prowadzonej na Farmie Leśmierz produkcji zwierzęcej utrzymujemy stada bydła rasy holsztyńsko-fryzyjskiej (odmiany czarno-białej) oraz bydło mięsne rasy limousine. Naszym najważniejszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości materiału hodowlanego w zakresie prowadzonych prac hodowlanych oraz najwyższej jakości żywca.

 

Farma Leśmierz od początku swojego istnienia była propagatorem nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie. Modernizacja naszego gospodarstwa to m.in. zmiana obór uwięziowych na wolnostanowiskowe, wprowadzenie hali udojowej typu rybia ość z systemem komputerowym oraz żywienie bydła w systemie TMR z podziałem na fazy laktacji.

Dbamy także o warunki odchowu młodzieży. Aby zwiększyć produkcję materiału hodowlanego od kilkunastu lat prowadzimy intensywną inseminację jałówek nasieniem seksowanym (genetyka amerykańska). Osiągamy doskonałe wyniki jakościowe oraz ilościowe dzięki sprawnemu zarządzaniu stadem, genetyce, odpowiedniemu żywieniu oraz tworzeniu najlepszych warunków bytowych dla zwierząt.

Nie mniejszy nacisk kładziemy na odpowiednie żywienie w całym cyklu hodowlanym. Dzięki stosowaniu sprawdzonych pasz i niezbędnych dodatków najlepszych producentów, które w pełni zaspokajają potrzeby żywieniowe naszych zwierząt, nasza hodowla stała się synonimem szeroko rozumianego postępu w rolnictwie.

Galeria

Newsletter

Partnerzy

Copyright © 2016 Farma Leśmierz.
Polityka cookies | O nas | Produkty | Usługi | Hodowla | Referencje | Kontakt