Uprawa roli

http://www.dreamstime.com/stock-photography-wheat-seeds-image1392462

Wiosna oraz koniec lata to bardzo trudny i wymagający czas, w którym ogromne ilości pracy poświęca się na przygotowanie gruntu i siew. Coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się w tym czasie na wynajęcie firm, które pomogą im w wykonaniu tych prac. Farma Leśmierz również oferuje kompleksowe usługi rolnicze, wykonywane najnowocześniejszymi maszynami obsługiwanymi przez wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Jesteśmy profesjonalistami, zawsze pracujemy tak, jak byśmy uprawiali własny grunt.

Jako doświadczeni rolnicy, doskonale wiemy, jak ważne jest właściwe uprawienie ziemi i terminowy siew. Usługi siewu wykonujemy stosując innowacyjne technologie. Używamy głównie maszyn firmy Horsh, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, pozwalają na fachowe wykonanie usługi.

Wykwalifikowani operatorzy, których zatrudniamy, zapewniają fachowe i terminowe wykonanie usług. To właśnie kompetentna kadra, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z nowoczesnymi maszynami rolniczymi pozwola na bezbłędne wykonywanie oferowanych przez nas usług. Co powinniście Państwo ustalić z naszą firmą jeszcze przed zleceniem pracy? To przede wszystkim termin, zakres usługi, powierzchnia siewu oraz najważniejsze kwestie techniczne.

Technologia siewu

1. Siew siewnikiem pneumatycznym, punktowym marki Khun

Siewnik pneumatyczny, punktowy służy do siewu buraków i kukurydzy, w systemie rzędowym. Jest wyposażony w aplikator nawozów wysiewanych obok rzędów z nasionami, ze skrzynią załadunkową 1,5 m³ oraz specjalnym aplikatorem do mikrogranulatu nawozu startowego lub insektycydów, fungicydów oraz pestycydów wysiewanych w rządki z nasionami. Obszerna skrzynia nawozowa, odpowiedniej wielkości zasobniki nasion oraz system precyzyjnego rolnictwa pozwalają na minimalizację zbędnych przejazdów, postojów na uzupełnienie zasobników oraz nakładek na uwrociach.

2. Siew nasion siewnikiem talerzowym marki Horsch

Siew z dokładnością do 1-2 cm przy użyciu systemów precyzyjnego rolnictwa, służącym do siewu pszenicy, żyta, jęczmienia, kukurydzy, rzepaku, gorczycy, peluchy, grochu. Zestaw siewny jest wyposażony w aplikator nawozów. Nawozy wysiewane są obok rzędów z nasionami ze skrzynią załadunkową o pojemności 3 m³ . Duża skrzynia nawozowa oraz materiału siewnego, system precyzyjnego rolnictwa oraz 6-metrowa szerokość robocza pozwalają na minimalizację zbędnych przejazdów, postojów na uzupełnienie zasobników oraz nakładek na uwrociach, co przekłada się na efektywną wydajność zestawu siewnego od 50 do 70 ha na 8 godzin.

3. Siew kukurydzy i buraków w technologii stripp till

Siew z dokładnością do 1-2 cm przy użyciu systemów precyzyjnego rolnictwa (RTK). Zestaw uprawowo-siewny jest wyposażony w aplikator nawozów, które wysiewane są obok rzędów z nasionami ze skrzynią załadunkową o pojemności 1,5 m³. Duża skrzynia nawozowa oraz zasobniki materiału siewnego, system precyzyjnego rolnictwa oraz 6-rzędowy siewnik pozwalają na minimalizację zbędnych przejazdów, postojów na uzupełnienie zasobników oraz nakładek na uwrociach co przekłada się na wysoką wydajność zestawu siewnego, która wynosi od 30 do 40 ha na 8 godzin.

Wydajność

  • Orka przy użyciu ciągników marek Fendt oraz John Deere, pługów obracalnych Gregoire besson, Rabe Werk oraz zagonowych marki Khun.
  • Wałowanie w trakcie orki: 3,5 metrowy zawieszany z przodu ciągnika wał Campbella lub 3,5-metrowy ciągniony wał Cambridge oraz Campbella. Uzyskiwana wydajność dla największego zestawu to nawet 2,4 ha na godzinę.
  • Uprawa agregatem ścierniskowym wydajność 5-6 ha/godz.
  • Uprawa broną talerzową wydajności nawet 9 ha/godz.
  • Uprawa głęboszem na głębokość do 50 cm przy wydajności 3-4 ha na godzinę., zakres zmian rozstępu między elementami roboczymi to 30 cm – 75 cm.
  • Uprawa uproszczona: agregat Horsch Tiger o możliwości uprawy na głębokości nawet do 35 cm. Szerokość robocza 4 m, wydajność 5-6 ha na godzinę.

Zobacz także:

http://www.dreamstime.com/stock-photography-wheat-seeds-image1392462

http://www.dreamstime.com/stock-photography-wheat-seeds-image1392462

http://www.dreamstime.com/stock-photography-wheat-seeds-image1392462

http://www.dreamstime.com/stock-photography-wheat-seeds-image1392462

Newsletter

Partnerzy

Copyright © 2016 Farma Leśmierz.
Polityka cookies | O nas | Produkty | Usługi | Hodowla | Referencje | Kontakt